Chłodna temperatura w domu podczas sezonu zimowego to nie koniecznie wina ogrzewania. Wszystkie budynki posiadają coś takiego jak λ- współczynnik odpowiedzialny za przewodnictwo cieplne od którego zależy przez jaki czas da radę zachować wyprodukowane ciepło. Bywają sytuacje że mimo świetnego instalacja grzewcza w domu zaskakująco szybko się ochładza przyczyną może być słaba izolacja mieszkania, co znacząco oddziaływa na wychładzanie się budynku. W celu poprawy izolacji potrzeba podjąć konkretne działania.

Najczęstszym sposobem jest podbijanie domu styropianem, watą, lub termoizolacja pianą PIR. Ta ostatnia wykonywana jest coraz częściej przy takich pracach jak ocieplanie poddasza, piwnic i ścian budynków. Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest przeprowadzane za pomocą maszyn które rozprowadzają piankę po nawierzchniach. Pianka przykleja się bezpośrednio do podłoża, dzięki czemu wyeliminowane zostają puste miejsca między izolacją a powierzchnią, ja również niweluje wszelkie szpary przez które mogłoby uciec nagrzane powietrze. Ogromną zaletą podczas stosowania pianki jest fakt że często na poddaszach oraz w miejscach trudno dostępnych i załamaniach tradycyjna izolacja watą szklaną i styropianem jest uciążliwa do nałożenia i może nie osiągnąć pożądanego efektu.

Firmę którą mam okazję przedstawić to PAKOSZ PPHU znana również jako Piana Izolacja, specjalizująca się w ocieplaniu mieszkań, biurowców, domów i budynków metodą przedstawioną powyżej. Właściciele posiadają wieloletnie doświadczenie związane z ocieplaniem budynków wieloma technikami, finalnie wykorzystując właśnie na technikę ocieplania pianą poliuretanową.
Wykonali już wiele zrealizowanych zleceń które dostępne są do obejrzenia na ich stronie internetowej. Kompleksowo radzą jak izolować, jaką piankę potrzebujemy do danej pracy, co poprawić żeby skuteczność izolacji jeszcze bardziej wzrosła. Firma poza izolacją budynków Wykonuje również usługi budowlane. Brali udział przy sporej ilości zleceń i projektów takich jak biurowce, banki, domy mieszkalne. Polecam tą firmę ponieważ wykonuje swoją pracę solidnie i skrupulatnie trzyma się terminów, potwierdzają to liczne referencje napisane przez głównych wykonawców robót.